03032019

Φέρεται εις γνώσιν των ευσεβών χριστιανών ότι Δευτέρα  9ην του μηνός Μαρτίου, πανηγυρίζει ο Ιερός Ενοριακός Ναός των Αγίων Τεσσαράκοντα Μαρτύρων της πόλεως μας.

Κυριακή 8 Μαρτίου και ώρα 06:00 μ.μ.:  Μέγας Πανηγυρικός Αρχιερατικός Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου μας κ.κ. Ιερωνύμου.

Δευτέρα 9 Μαρτίου και ώρα 7:00 π.μ.:  Ο Όρθρος και Αρχιερατική Θεία Λειτουργία των Προηγιασμένων Δώρων, Ιερουργούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου μας κ.κ. Ιερωνύμου.

Δευτέρα 9 Μαρτίου καί ώρα 05:00 μ.μ.:  Η Παράκλησις και η Λιτάνευσις της Θαυματουργού Ιεράς Εικόνας και τεμαχίου των Ιερών Λειψάνων του Ναού των Αγίων Τεσσαράκοντα Μαρτύρων, με τη συνοδεία της Φιλαρμονικής  του Δήμου Λαρισαίων Παράκληση και Ύψωμα των Αγίων.

Εκ του Εκκλησιαστικού Συμβουλίου

• Παρασκευή 3 Ιουλίου Υακίνθου μάρτυρος, Διομήδους μάρτυρος