03032019

Φέρεται εις γνώσιν των ευσεβών χριστιανών ότι την ερχόμενη Σάββατο 9ην του μηνός Μαρτίου, πανηγυρίζει ο Ιερός Ενοριακός Ναός των Αγίων Τεσσαράκοντα Μαρτύρων της πόλεως μας.

Παρασκευή 8 Μαρτίου και ώρα 18:00 μ.μ.:  Μέγας Πανηγυρικός Αρχιερατικός Εσπερινός μετ’ αρτοκλασίας και Θείου Κηρύγματος, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου μας κ.κ. Ιερωνύμου.

Σάββατο 9 Μαρτίου και ώρα 7:00 π.μ.:  Ο Όρθρος και Αρχιερατική Θεία Λειτουργία,μετά θείου κηρύγματος, προεξάρχοντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου μας κ.κ. Ιερωνύμου.

Σάββατο 9 Μαρτίου καί ώρα 17:00 μ.μ.:  Ο μεθέορτος Εσπερινός και η Λιτάνευσις της Θαυματουργού Ιεράς Εικόνας και των Ιερών Λειψάνων του Ναού των Αγίων Τεσσαράκοντα Μαρτύρων, με τη συνοδεία της Φιλαρμονικής Μουσικής του Δήμου Λαρισαίων Παράκληση και Ύψωμα των Αγίων.

Εκ του Εκκλησιαστικού Συμβουλίου

• Σάββατο 14 Δεκεμβρίου Θύρσου, Λευκίου, Καλλινίκου, Φιλήμονος, Απολλωνίου, Αρριανού μαρτ.